۱۰ اشتباهی که نباید درمصاحبه شغلی انجام داد:

۱۰ اشتباهی که نباید درمصاحبه شغلی انجام داد:

۱ـ ظاهر شدن بی میل

در هنگام مصاحبه بیان گفتاری و غیر گفتاری شما میتواند خیلی موثر باشد. پرانرژی باشید، صاف بنشینید و فعالانه در گفتگوها شرکت کنید. جواب های خوب بدهید و هرگاه لازم بود سوال بپرسید.

۲ـ استفاده از تلفن همراه

جواب دادن به پیامک یا تماس تلفنی در هنگام مصاحبه، نشان دهنده اینست که موبایل برای شما در اولویت قرار دارد. بهتر است تلفن خود را در حالت ویبره قرار داده یا تا پایان مصاحبه خاموش نمایید.

۳ـ وضع ظاهری نامناسب

مصاحبه کننده، شما را از روی ظاهر قضاوت میکند. لازم نیست حتما لباسهای گران قیمت بپوشید، کافیست لباس مناسبی را انتخاب کرده و وضع ظاهری مرتبی داشته باشید.

۴ـ پاسخ ناکامل و بی ربط به سوال

هیچ چیزی جدی نبودن شما را سریعتر از پاسخ بی ربط و ناکامل به سوالات نشان نمیدهد. سعی کنید قبل از مصاحبه خوب استراحت کنید و خودتان را برای پاسخگویی آماده کنید.

۵ ـ منفی گفتن از محل کار قبلی

هرگز از محل کار، یا رییس و همکاران تان بدگویی نکنید و از کلمات مثبت در صحبت هایتان استفاده کنید. با اینکار چهره خوبی از خودتان در ذهن مصاحبه کننده باقی می گذارید.

۶ ـ صحبت کردن کم یا بیش از اندازه

پاسخ به سوالات نه باید خیلی کوتاه باشد بطوریکه برای مصاحبه کننده واضح نباشد و نه باید خیلی طولانی که خارج از حوصله شخص مصاحبه کننده است شود.

۷ ـ داشتن زبان بدن ضعیف

زبان بدن شما در مصاحبه خیلی مهم است. برقرار نکردن ارتباط چشمی با مخاطب، دست دادن شل و نداشتن لبخند میتواند نشان دهنده این باشد که شما چیزی رو مخفی می کنید.

۸ ـ استفاده نکردن از مثال های بجا

برای اینکه جوابتون واضح و شفاف باشد در صحبت هاتون از مثال استفاده کنید.

۹ ـ اطلاعات نادرست دادن

این مورد نیاز به توضیح ندارد، حتی در صورت قبولی در مصاحبه و شاغل شدن، اگه زمانی کارفرما متوجه نادرست بودن اطلاعات شما بشود نه تنها کارتان را از دست می دهید بلکه درآینده شغلی شما هم تاثیربد خواهد داشت.

۱۰ـ پیگیری نکردن بعد از مصاحبه

بعد ازمصاحبه به شما گفته میشود که درصورت قبولی با شما تماس میگیرند، ولی پیگیری شما برای نتیجه مصاحبه نشان دهنده اینست که شما هنوز به این موقعیت شغلی علاقه دارید.

درج آگهی رایگان استخدام | درج رایگان آگهی استخدام | درج آگهی استخدام رایگان | ثبت آگهی استخدام رایگان | ثبت آگهی رایگان استخدام | ثبت رایگان آگهی استخدام

کاراستان

به سایت کاراستان خوش آمدید. سایت کاراستان سایتی برای ثبت رایگان آگهی جهت استخدام می باشد. برای ارسال آگهی استخدام رایگان به اینجا بروید. برای دیدن همه آگهی استخدام به این لینک بروید.