۵ سوال مهم مصاحبه شغلی همراه با جواب

۵ سوال مهم مصاحبه شغلی همراه با جواب

مصاحبه شغلی یکی از مراحل مهم بدست آوردن شغل جدید است.

در هنگام مصاحبه سوالاتی پرسیده می شود که آماده شدن از قبل برای پاسخگویی واینکه چه پاسخی داده شود بسیاراهمیت دارد.

دراین مقاله به ۵ سوالی که رایج و مشترک بین اکثرمصاحبه های شغلی است وهمچنین نحوه پاسخگویی به این سوالات پرداخته می شود:

۱ـ درباره خودتان به ما بگویید.

پاسخ به این سوال بهتراست نه خیلی کوتاه باشد و نه خیلی طولانی. سعی کنید بین ۱ تا ۳ دقیقه یک تاریخچه از خودتون بگید. مثل اینکه کجا بزرگ شدید، تحصیلات و تجربیات کاریتون.

۲ـ چه چیزی شما رو برای این موقعیت شغلی متمایز میکنه؟

در پاسخ به این سوال تمرکز نکنید روی دانشگاه محل تحصیل ونمرات، و در عوض تمرکز کنید روی مهارت هایی که شما دارید و آنها شما را از بقیه متمایز میکند.

۳ـ چرا شرکت قبلیتون رو رها کردید؟

هیچگاه از شرکت قبلی بدگویی نکنید، اینکارشما را غیرحرفه ای جلوه میدهد.

حتی اگر حق با شماست و محل کار قبلی رو بخاطررئیستون ترک کردید، بگویید من و کارفرمای سابقم نقطه مشترکی نداشتیم و یا بگویید درشرکت قبلی فضای کافی برای رشد وجود نداشت. و هرگز نگویید که حقوق شما پایین بود، این ممکنه این دید رو در ذهن مصاحبه کننده بوجود بیاره که شما فقط به پول فکر می کنید.

۴ـ چطورخودتون رو توصیف می کنید؟

در پاسخ به این سوال نه زیاده ازحد صحبت کنید و نه کم. روی ۳ نقطه قوت خود تمرکز کنید وآنها را با مثال تشریح کنید. به عنوان مثال اگر فکر می کنید صداقت یکی از ویژگی های شماست، یک موقعیتی از زندگیتون رو توضیح بدید که در آن نسبت به کسی خیلی صادق بودید.

۵ـ مهمترین نقطه ضعف شما چیست؟

با صداقت به این سوال به گونه ای پاسخ بدید که در ذهن مصاحبه کننده بمونه. نیازی به دروغگویی نیست، نقاط ضعفتون رو بگید و همینطور بگویید که چه گام هایی باید برداشته شود تا از آنها دوری کنید.

درج آگهی رایگان استخدام | درج رایگان آگهی استخدام | درج آگهی استخدام رایگان | ثبت آگهی استخدام رایگان | ثبت آگهی رایگان استخدام | ثبت رایگان آگهی استخدام

کاراستان

به سایت کاراستان خوش آمدید. سایت کاراستان سایتی برای ثبت رایگان آگهی جهت استخدام می باشد. برای ارسال آگهی استخدام رایگان به اینجا بروید. برای دیدن همه آگهی استخدام به این لینک بروید.